Cykloturistika, výlety na kole

úvodní stránka  |  přidat k oblíbeným
  Přihláąení: Login:  Heslo:  nová registrace poslat heslo
 
Partneři
Zde může být vaše logo
 
 
NaKole.cz
Opravy pomníků

Naše výlety na kole - cykloturistika.

Přes Skryjské jezírko.

   
Cyklovýlet začíná ve Zbiroze – po cestování vlakem – zdatnější mohou jet i z Plzně.
Z vlakového nádraží příjemnou silničkou jedeme do Zbiroha, kde stojí za to zastavit se na malebném náměstí třeba v infocentru nebo se vyšplhat na kopec k zámku. Na kafíčko je ještě brzy.
Ze Zbiroha putujeme dále na Drahoňův Újezd, ale brzy uhneme z „frekventované“ silnice vpravo na Sýkorův mlýn, kde již narazíme na modrou značku vedoucí podél Zbirožského potoka až do Skryjí. Brzy nás pohltí krása údolí, které působí svým klidem a šťavnatostí luk velmi blahodárně na dušičku. Cesta je pohodlná a většinou po rovině, pokud zrovna nemusíte obcházet pionýrský tábor po cestách necestách.
Putujeme kolem Kozova mlýna, Podmokelského mlýna a Jankovského mlýna, brzy se ponoříme do lesa, kde končí pohodlná cesta a půvaby Zbirožského potoka musíme zaplatit tu přenášením kol přes klády, tu překonáváním kamenitých cest, tu pádem do potoka, když si myslíme, že zaručeně přejedeme na druhou stranu mělkým tokem, nu někde jsou i strarobylé obloukové mostky.
Ale již se blížíme ke Skryjskému vodopádu. Nejsme měkoty – spustíme kola i ze skály vyšší než 3metry a už jsme u jezírka – kochejme se dle libosti. Čeká nás už jen poslední makačka na další cestě – skály sahající až do vody – naštěstí nesahají do nebe, ale jen do výše paží, kam zvedáme kolo při přenášení. Posíleni překážkami stoupáme do kopečka na vršek nad městečkem Skryje již klidnou cestou nad potokem.
A jak zpět ? Vyberme si: můžeme jet přes Červený vrch a Vesničku Bzovou do Žebráku a Hořovic na vlak nebo je-li více času, u Berounky Nás jistě osloví i další trasy a přírodní krásy.