Cykloturistika, výlety na kole

úvodní stránka  |  přidat k oblíbeným
  Přihláąení: Login:  Heslo:  nová registrace poslat heslo
 
Partneři
Zde může být vaše logo
 
 
NaKole.cz
Opravy pomníků

Naše výlety na kole - cykloturistika.

Jak jsme kufrovali v Chudenicích.

   
Vyjeli jsme si vláčkem do Švihova a těšili jsme se na povedený výlet.
Od vlaku jsme se vydali po hlavní silnici směrem na Katovy a hned za železničním mostem jsme sjeli na červenou vedoucí na Kokšínský Hrádek .
Bludný kořen jsme museli překročit hned při vstupu do lesíka – místo směřování do Malechova jsme objeli kolem dokola vršek  Švabi,  najeli  zpět  na  hlavní silnici, a že jsme si  nevšimli změny svého směru  o 180°, vrátili jsme se v pohodě do Švihova – ach jo.
Zkratka přes luka, švihovský jez přes Úhlavu a stará cesta po hrázi rybníka ustící konečně  na  malechovskou silnici nebyl zas tak dobrý nápad. Nu, ale cesta nám již ubíhala přes Dolany a Balkovy,  kde  jsme  přečkali v autobusové budce první přeháňku, na Chdudenický zámek.
Kafovou přestávku s deštíkem a v hlučné atmosféře německých turistů,  kteří okupovali  se svými motorkami celý nový chudenický zámek, jsme zkrátili  na  minimum,  odmakali  si  cestu  k  Bolfánku,  rozhlédli se po okolí,  zkontrolovali čertovu spáru,  navštívili pamětní desku Palackého,  nezapomněli se pokochat v arboretu a již jsme se domnívali směřovat do městečka Chudenic s představou hodů v restauraci u Starého zámku v mysli.
Jak ale jinak. Den byl ve znamení bloudění  –  směřovali jsme na druhou stranu  –  kol  Kvapilových jezírek jsme se řítili z kopce ven z lesa na Kaničky. Nezbylo nám, než to vzít rovnou přes kopec na Chudenice. Solidní polní cesta, jak je jejím zvykem,  se brzy změnila v  travnatou  lesní,  větvící  se  v  mnoho dalších  cest,  příroda  nás oblažila  prudkou bouřkou a vysokou promoklou travou jsme se brodili tam, kde jsme tušili městečko.
Konec byl samozřejmě dobrý  –  v lese jsme nezahynuli,  hody jsme absolvovali  a  bouřka přinesla vyčasení a slunečnou cestu na zpáteční cestě na Plzeň.